Ameerika

Kõrgharidus on tertsiaarne haridusaste, mis ei ole kohustuslik ning toimub vaid pärast keskhariduse omandamist.  Kõrgharidust on võimalik omandada riiklikes ja eraülikoolides, liberal arts college (bakalaureusetasandil üldteadmisi arendav kolledž) või avalikes kolledžites (community college). Tugev teadusuuringute taust ning mitmed rahastusvõimalused teevad ameerika kõrghariduse üheks maailma prestiižseimaks. See meelitab tudengeid ja tulevasi professionaale üle kogu maailma.

USA kõrgharidus koosneb kolmes tasemest:

  • Esimene tase on bakalaureuseaste. Tavaliselt võtab selle läbimine aega neli aastat. Alustada võib nii avalikus kolledžis või minnes kohe ülikooli või kolledžisse.

Esimese kahe aasta jooksul õpitakse väga erinevaid aineid nagu kirjandus, reaalteadused, ühiskonnaõpetus, kunstiõpetus, ajalugu jms. See on vajalik üldteadmiste saavutamiseks enne kindla eriala juurde suundumist. Pärast kaheaastasi üldõpinguid valitakse peaeriala (major). See on kindeljaspetsiifiline eriala, millele õpingud keskenduvad. Näiteks, kelle peaeriala on ajakirjandus, saab lõpetamisel BA in Journalism kraadi. Peaerialal diplomi saamiseks tuleb võtta kindel arv kursuseid sellest valdkonnast. See eriala tuleb valida kolmanda õppeaasta algul. Kuna ameerika kõrgharidussüsteem on väga paindlik, on võimalik vahetada eriala mitmel korral.

  • Teine tase on magistriõpingud. Bakalaureusekraadi saavutanud üliõpilased võivad liikuda edasi veelgi professionaalsemale tasemele. Magistriõpingute kestvus on üks või kaks aastat. Näiteks MBA (Master of Business Administration) kestab kaks aastat, kuid ajakirjanduse magister võtab vaid ühe aasta.
  • Kolmas tase on doktorantuur. Sellel astmel õppimise eelduseks on magistrikraadi olemasolu ja soov tegeleda teadustööga. Mõnedes koolides võib olla programme, kus suundutakse pärast bakalaureuse lõpetamist otse doktorantuuri, vahepeal magistrikraadi teenimata. Doktori astme saamiseks võib kulud kolm või rohkem aastat, rahvusvahelistel õpilastel (väljastpoolt USAd) ka viis või kuus aastat.

Vaata kõiki üüritusi

Loe kõiki uudiseid

Loe kõiki postitusi