Inglismaa

Kõrghariduse omandamine Inglismaal on tunnustatud ja prestiižne kogu maailmas, mistõttu on see ka üks populaarsemaid sihtkohti õpingute jätkamiseks pärast keskkooli lõppu. Inglismaa ülikoolid on iseseisvad institutsioonid, mis on vabad otsustes õppekavade ja stipendiumite osas. Inglismaa kõrgkoolis omandatud diplom tagab oma lõpetajatele kõikjal tunnustatud kraadi ning on tõeline kvaliteedimärk.

Õpilased lähevad Inglismaal ülikooli tavaliselt alates 18+ eluaastast. Ülikoolidesse sissesaamiseks on vajalik A level kvalifikatsioon (The Advanced Level General Certificate of Education), mida pakuvad peamiselt koolid Inglismaal, Põhja-Iirimaal ja Walesis. Tegu on kaheaastase õppega, mida loetakse standardiks sissesaamisel Inglismaa, Walesi ja Põhja-Iirimaa kõrgkoolidesse. A level omandatakse pärast GCSE eksamite sooritamist.

Kõrgharidus algab tavaliselt 3-aastase bakalaureuseõppega, millele järgneb üheaastane magistriõpe. Doktorikraadi omandamiseks kulub tavaliselt ka 3 aastat. Riigil ei ole kontrolli ülikoolide õppekavade üle, kuid on sõnaõigus sisseastumistingimuste määramisel.  Inglismaal on alates õppeaastast 2012/2013 õppemaks vahemikus 7000-9000 naelsterlingit aastas, olenevalt ülikoolist. Mida aga tihtilugu ei teata, on see, et alates Euroopa Liiduga liitumisest ei pea eestlased õppimise ajal õppemaksu tasuma. Tudeng tasub õppemaksu alles pärast ülikooli lõpetamist ja sedagi vaid juhul, kui tema sissetulek ületab teatud summa. Tagasimaksmise määra vaadatakse eelmise aasta tuludeklaratsiooni järgi ja sõltuvalt sellest, millises riigis kooli lõpetanu sissetuleku on teeninud. Magistrikraadi omandamine Inglismaal on tasuline, kuid mitmed kõrgkoolid pakuvad stipendiume, mis aitavad õppe eest tasuda. Magister kestab enamasti 12 kuud, millest ca 8 kuud on teoreetiline õpe ja ülejäänud ajast kirjutatakse lõputööd. Võimalik on õppida ka osalise koormusega (2 aastat).

Vaata kõiki üüritusi

Loe kõiki uudiseid

Loe kõiki postitusi