Lääne-Soome kolledž (soome k Länsi-Suomen Opisto, ingl k West Finland College) asutati juba 1892. aastal ning teenis algselt põllumajandusliku ja kodukeskse Soome vajadusi. Eelmise sajandi 60-ndatest aastatest pakub kolledž erinevaid võõrkeelseid programme ning saavutas suurema iseseisvuse programmide valiku koostamisel. Kool on üks suurimaid kolledžeid Soomes. 

Lääne-Soome kolledž asub Huittinenis, mis on Pori ja Turku vahel. Mugav bussiühendus Pori ja Turkuga võimaldab nautida suurema linna võlusid ja eeliseid, olles igapäevaselt ümbritsetud inspireeriva maalähedase loodusega.

Kolledžis saab õppida erinevatel suundadel:

  • Performing Arts – õppenädal on jaotatud erinevatesse blokidesse: kõne ja draama; laulmistehnika ja individuaalsed tunnid; akrobaatika ja eneseõpe; ballett, modern-, jazz- ja show-tants; muusikateooria ja lavastamine. Kursuse lõpuks peavad õpilased kirjutama, lavastama ja tegema koreograafia originaalmuusikalile.
  • English and Drama – kombinatsioon esinemis- ja näitlejaoskuslikkusest inglise keele õppega. Näiteks õpetatakse näitlemis- ja esinemisoskust, teatri ajalugu, suhtlus- ja sotsiaaloskuste õpe, kriitilise ja analüütilise mõtlemise arendamine jms.
  • Dance – kursus mõeldud neile, kes soovivad ennast ja oma koreograafiaoskusi arendada. Õppe käigus käsitletakse erinevaid stiile nagu ballett, jazz, moderntants, rahvatants jms. Uuritakse inimkeha ja toitumist, tantsu ajalugu ja õpetamist. Suviti toimub lühike intensiivkursus koostöös Itaalia tantsuorganisatsiooniga.
  • Singing


Lääne-Soome Kolledžis toimub õppetöö inglise keeles kõigil õppekavadel.

Õpetajateks on üle maailma tuntud õppejõud. Performing Arts ja Singing suunda veab Evan Schoombie, kes on vallutanud lavalaudasid juba kaheksandast eluaastast Lõuna-Aafrikast Soomeni. Tema raamatut „The Voice Clinic“ kasutavad mitmed sarnased koolid. Andrew Fearn, kelle juhtida on English and Drama õppekava, on õpetanud Lääne-Soome Kolledžis juba 20 aastat. Ta on professionaalne näitleja, lavastaja dramaturg. Lisaks sellele on ta rahvusvaheliselt trükitud luuletaja.

Õppe maksumus sõltub, millist tüüpi ühiselamutoas soovite elada. Hinna jäävad vahemikku 530-770€ kuus ning sisaldavad õppetööd, majutust ja hommiku- ning lõunasööki tööpäevadel.

Lääne-Soome kolledž valmistab sind bakalaureusekraadiks erinevatel aladel nagu tants, draama, performing arts või muu. Professionaalne ettevalmistus sisseastumiseks parimatesse ülikoolidesse üle maailma, sh Eesti ja Suurbritannia kõrgkoolid!

Vaata kõiki üüritusi

Loe kõiki uudiseid

Loe kõiki postitusi