Šveits

Haridus Šveitsis on tuntud oma hea maine poolest üle kogu maailma. Eriliseks teguriks, mis Šveitsis õppimise väga konkurentsivõimeliseks muudab, on võimalus õppida mitmeid võõrkeeli.

Koolikohustus on Šveitsis 9 aastat. Nendest 4-6 aastat veedavad lapsed algkoolis ja 3-5 aastat keskkoolis. Need õpilased, kes soovivad pärast lõpetamist astuda ülikooli, peavad pärast 9. klassi käima 4 aastat gümnaasiumilaadses õppeasutuses. Pärast lõpetamist omandavad õpilased lõputunnistuse ja neile antakse võimalus registreeruda ülikoolidesse või polütehnikumitesse ilma eksamiteta.

Kõrgharidus jaguneb Šveitsis ülikooli- ja kutsekõrghariduseks. Õppeaeg kõrgkoolis on tavaliselt 3-4 aastat. Hetkel on Šveitsis 12 riiklikku ja mitu eraülikooli.

Kõige enam paeluvad välisüliõpilasi sellised erialad nagu pangandus ning restorani- ja hotellijuhtimine. Šveitsi ülikoolid on saavutanud nende erialade õpetamisel kõrgeima kvalifikatsiooni ning eelkõige seetõttu peetakse Šveitsis omandatud diplomit nendel erialadel väga prestiižseks.

Vaata kõiki üüritusi

Loe kõiki uudiseid

Loe kõiki postitusi