Au pair USA kogemus

Feedback

Olen viibinud USA-s Au pairina nüüdseks 3,5 kuud. Aeg on möödunud linnulennul. Räägin kuidas mul on läinud ja mida olen teinud. Alguses ma ise osariiki ei valinud, kuid soov oli California või Florida kanti suunduda, kuid see kõik oleneb perest ja pere elukohast,kes sind valib lõpuks ja,keda sina valid. Seega kunagi ei tea, kuhu osariiki sa lõpuks siis elama asud, kuid agentuur annab sulle võimaluse sihtkohta valida.

Mina elan Ohio osariigis, linnas nimega Beavercreek, on suhteliselt väike ja vaikne linn. Siin elab 2016. aasta seisuga 45 193 inimest. Ohio pealinn on Columbus, mis asub minust umbes 1h kaugusel. Olen ka paar korda Columbust uudistanud: külastasin loomaaeda ja tutvusin väheke linnaga. 3,5 kuu jooksul olen jõudnud käia Arizonases, Cincinnatis, Daytonis, Connecticut ja veel  paaris linnas, kuid avastamata linnu ja osariike on veel palju, palju. Kõike muidugi ei jõua, aga mõned kindlad sihtkohad on silme ees, kus sooviksin käia.

Minu host family peres on 3 last. 12. aastane tüdruk ning 2aastased kaksikud. Au pairiks olen ainult kaksikutele, üks on nendest poiss ja teine tüdruk. Vanemad soovivad lapsi õpetada kahes keeles: inglise ja araabia keeles. Mina räägin lastega inglise keeles ja vanemad nii inglise kui araabia keeles. Lapsed võtsid mind paari päevaga omaks ja alguses kutsusid nad mind "Vauvaks"(Laura), nüüd juba nimetavaks mind "Laulaks". Kui mina perre lapsehoidjaks läksin, oskasid  kaksikud rääkida minimaalselt 10 sõna, kuid ma olen neid õpetanud päris palju ja nüüd võin julgelt öelda, et teavad vähemalt 70+ sõna  inglise keeles ning 40+ araabia keeles. 

Kaksikud on väga armsad ja kokkuhoidvad. Nad on väga kiired, usinad ja kavalad. Olen üpris kiirelt neid tundma õppinud ja tean kuidas mingis olukorras käituda. Väga tähtis on nendega pidevalt suhelda ja näidata erinevaid esemeid, loomi ning öelda,mis on mis või, kes on kes. Samuti tuleb selgitada neile, kuidas oleks õige käituda ja,kuidas ei tohiks käituda. Miks on vale teist inimest lüüa ja, kuidas see teine inimene võib ennast tunda jne.Kõige raskem oli alguses see, et  lapsed mind kuulama hakkaksid. Mina võin öelda, et suuri raskusi mulle nad ei tekitanud, aga kuna olin uus inimene nende jaoks, siis läks natuke aega nii minul kui neil, et me üksteist mõistaksime. Kõige tähtsam on laste päevakava, et oleks rutiin, siis lapsed juba teavad, mis ees ootab ja kõik liigub sujuvalt.

Feedback

Minu tööpäevad on esmaspäevast-reedeni 7.00-17.00-ni ning nädalavahetused on vabad. Nädalavahetustel võin oma ajaga teha, mida iganes soovin ning ka nädala sees peale tööd on mul vaba aeg, mida saan kasutada oma tahtmise järgi.  Nädala sees käin tihti õhtuti jõusaalis, saan natuke host family majast eemal viibida ja oma mõtteid koguda ning uute inimestega kohtuda ja juttu rääkida. Samuti alustan septembris inglise keele kursustel käimisega, mis on täiesti tasuta ja kindlasti on väga kasulik minu jaoks. Kuna üks eesmärk, miks ma Ameerikasse tulin, on praktiseerida inglise keelt ja selles keeles soravamalt suhelda.

Kõik inimesed on siin sõbralikud, kuid sa kunagi ei tea kuidas nad tegelikult sinust arvavad ja mõtlevad. Tuttavaid, kellega suhelda, leiab siin kergesti. Minu lähedal elab vähemalt 15 au pairi, aegajalt käime koos paari au pairiga kinos, matkamas, lõbustusparkides või kuskil üritustel. Samuti olen leidnud endale paar head sõpra, kelle peale võin alati loota ja neid külastada.

Selle aja jooksul, mis ma siin Ameerikas olen  viibinud, olen puhanud 3 nädalat. Perel oli puhkus planeeritud juba varasemalt enne minu tulekut  ja  nende sihtkohaks oli Jordaania kuid mina soovisin oma puhkuse veeta Ameerikas. Sellest sõltuvalt veetsin  oma puhkuse Arizonases. Puhkuse ajal õnnestus mul ka oma sünnipäeva pidada. Arizonases külastasin Grand canyonit (suurt kanjonit). Vaatepilt, mida ma nägin, oli imeline, uskumatu, suu vajus iseenesest lahti ning ma ei oleks elus arvanud, et kunagi seda vaatepilti oma silmaga näen. Seda ei oska isegi sõnadesse panna, vaid igalühel tuleb seda oma silmaga näha. 

Feedback

Ma polnud eales varem olnud 46 kraadiga väljas päikse käes, kuid seda kogesin ma Arizonases.  Kuna oli nii kuum, siis inimesed naljaviluks praadisid muna auto armatuuril ja postitasid pilte ja videoid internetti, kuidas muna ära kõrbes suure kuumuse tõttu. Samuti mõned inimesed keerasid autorooli pajakinnastega kuna rool oli liiga kuum, et kätega kinni hoida ja sõita punktist A punkti B.

Igatahes olen õnnelik ja rahul, et tulin Ameerikasse Au pairiks. Olen juba nii vähese aja jooksul jõudnud palju näha ja teha ning ennast arendada, kuid suuremad seiklused, katsumused ja avastamised ootavad mind ees.

 Tervitades USA-st

 Vaata kõiki üüritusi

Loe kõiki uudiseid

Loe kõiki postitusi