A level Inglismaal

Advanced Level ehk lühidalt A level.

Tegu on keskkooli programmiga põhikooli ja ülikooli vahel, mis pakub kõrgetasemelist õpet ja laia õppeainete valikut. Antud taseme kvalifikatsioon on tunnustatud kogu maailmas. Sellise õppevormi valivad Inglismaal õpilased tavaliselt oma keskkooli kahe viimase valikulise aasta jooksul. Lisaks on igal õpilasel isiklik juhendaja, kes on toeks siis kas tulevasse ülikooli kandideerimisel, töö valikul või treeningkursuse planeerimisel. Õpilasi julgustatakse ühtlasi osalema rahvusvahelistel külastustel õpingutega seotud kultuuripiirkondadesse. Varasemad reisid on viinud Youth United Nations konverentsile Genfi, Normandiasse A-taseme ajalugu ning Ateenasse klassikalisi tsivilastsioone ja iidset ajalugu uurima. A-tasemel on võimalik õppida jargmisi aineid:

Kunsti ja disaini valdkonnas: kaunid kunstid, graafika, fotograafia, tekstiilid.

Äri ja finantsvaldkonnas: äri, majandus, maailmaareng, raamatupidamine, informatsiooni ja kommunikatsiooni tehnoloogia.

Loomingulised kunstid: meedia, filmiõpingud, draama ja teater, inglise keel ja kirjandus, inglise keel, inglise kirjandus.

Tervis ja sotsiaalhoolekanne: tervis ja sotsiaalhoolekanne, psühholoogia, sotsioloogia, inimbioloogia.

Humanitaarvaldkonnas: valitsus ja poliitika, geograafia, maailma areng, õigus, ajalugu (Suurbritannia ja 20. sajandi Euroopa ajalugu), inglise kirjandus, inglise keel ja kirjandus.

Klassikalised humanitaarained: klassikalised tsivilisatsioonid, filosoofia, ajalugu (Suurbritannia ja 20. sajandi Euroopa ajalugu), iidne ajalugu, õigus, religioossed õpingud.

Teadus ja matemaatika: bioloogia, inimbioloogia, keemia, füüsika, matemaatika, matemaatikakasutus.

Sotsiaalteaduste valdkonnas: psühholoogia, sotsioloogia, õigus ja kaasainena siis kas inimbioloogia voi filosoofia.

d

AS ja A2 tasemed

A-tase koosneb kahest osast: AS ja A2 tase. Esimesel aastal õpitakse AS-tasemel, mis annab baasteadmised. Peale AS taseme lõpetamist on võimalik õpingud katkestada või jätkata järgneval aastal samal erialal A2-tasmel, mille kestus on samuti üks aasta. A-tase on lõpetatud, kui on läbitud AS- ja A2 tase. A-tasemeid hinnatakse A tähest E täheni, mis vastavalt tähistavad siis tehtud töö õigsust protsentides: A 80% - 100%, B 70% - 79%, C 60% - 69%, D 50% - 59%, E 40%- 49%. Enamasti õpitakse AS-tasemel nelja erinevat ainet ning A2 tasemel loobutakse ühest, kuid on võimalik jätkata ka kõigi nelja ainega. Ülikooli sissepääsuks on kolm ainet A-tasemel ka miinimum, mõnes ülikoolis on nõutud ka AS-tasemel neljanda aine läbimine. A-tasemel on võimalik aga läbida rohkemgi aineid – vastavalt soovile ja võimetele.

Kuna paljud õpilased kandideerivad ülikoolidesse enne eksamite sooritamist, võivad nad saada ülikoolidelt tingimusliku pakkumise. Nt. matemaatika, füüsika ja arvuti erialade õpilane võib saada pakkumise B-B-C, mis tähendab seda, et ta on antud ülikooli vastu võetud juhul, kui ta sooritab vastavates ainetes eksamid vähemalt sellistele tulemustele.

Võrreldes USA keskkoolidega, läheneb A-tase õppeainetele enam sügavuti. Tänu sellele on tihti võimalik arvestada A-tasemel teenitud punkte ka juba ülikooli ainepunktidena.

 

Vaata kõiki üüritusi

Loe kõiki uudiseid

Loe kõiki postitusi