Queen Ethelburga´s Collegiate

Queen Ethelburga´s on Suurbritannas asuv mitmekülgsete võimalustega internaatkool. 

 

Queen Ethelburga koondab enda alla neli kooli ja lasteaia. Neis kõigis pakutakse esmaklassilist haridust eesmärgiga pääseda parimatesse ülikoolidesse, mis tagaksid tulevikus särava karjääri.Õppekava on väga mitmekülgne ja hõlmab nii traditsioonilisi akadeemilisi tunde kui ka praktilist tööd ning huvitegevusi. 

Koolil pakub ka suurepärased vaba aja veetmise ja sportimisvõimalusi. Tegeleda saab näiteks jalgpalli, sulgpalli, tennise, tantsimise, male, võrkpalli ja paljude muude spordialadega. Kõikide alade harrastamiseks on loodud kaasaegsed väljakud ja ruumid koos parima varustusega.

 

Miks on internaatkool populaarne valik?

  • Lapsed ei pea veetma mitu tundi oma päevast autos. Kõik, mis vaja, on läheduses. 
  • Internaatkooli lapsed on sageli edukamad nii õppetöös kui ka spordis. 


Majutus

Queen Ethelburga´s pakub õpilastele parimaid majutusvõimalusi terves Suurbritannias ja Euroopas. Iga tuba on varustatud telefoni, 32 tollise teleri, DVD-mängija ja mängukonsooliga. Lisaks on igas toas miniköök. Igas toa juurde kuulub konditsioneer ja oma wc ning dušinurk. 

Õpilastele pakutakse suurepärast elukeskkonda, sest mõistetakse, et õnnelikud lapsed on ka õppetöös edukamad. Kool koosneb viiest astmest.

  • Esimeseks astmeks on lasteaed, kuhu saab tuua lapsi alates 3. elukuust. Lasteaed kestab kuni laps saab kolmeseks. 
  • Edasi liigutakse Chapter house eelkooli, kus viibivad lapsed vanuses 3-10. Lastega tegeletakse nii väikestes rühmades kui ka individuaalselt.  Tegeletakse nii akadeemilise hariduse omandamisega, sportimise kui ka emotsionaalse heaoluga. 
  • Lapsed vanuses 10-14 viibivad Kingś Magna põhikoolis. Õpilasi julgustatakse olema nii akadeemiliselt kui sotsiaalselt rohkem iseseisvad. Õppekava on õpilastele väljakutseid esitav ja põnev. Õppetöö juurde kuuluvad ka erinevad väljasõidud ja põnevad ettevõtmised, et arendada lisaks akadeemilistele teadmistele ka praktilisi oskusi. 
  • Peale Middle School astme läbimist on võimalus valida klassikalise keskhariduse ( Queen Ethelburga´s College) ja kutseõppe (Faculty of Queen Ethelburga´s) vahel.

Keskhariduse puhul keskendutakse A-level ainetele, mis tagavad edaspidi pääsu ülikoolidesse. Õpilastelt oodatakse häid tulemusi, kuid samas jäetakse piisavalt aega tegelemaks ka õppetööväliste tegevustega.

Kutseõppe puhul keskendutakse iga õpilase personaalsetele huvidele ja suunatakse neid saama parimatest-parimaks neid huvitavas valdkonnas. A-level ained valitakse vastavalt valdkonnale, mis on õpilase jaoks prioriteediks. Õpilased käivad kooli esindamas erinevatel võistlustel. 

 

Akadeemilised tulemused 2016. aastal:

Keskhariduse suunal saavutasid õpilased tol aastal väga häid tulemusi. 87% õpilastest said A-level eksamitel tulemuseks A* või A. Muljetavaldavalt 78 õpilast 128st tegid kolm või enam eksamit tulemusele A* või A.

Kutsehariduse suunal olid tulemused samuti suurepärased. 84% A-level eksamite sooritajatest said tulemuseks A* või A ning 91% BTEC eksamil tulemuseks Distinction* või Distinction, mis on UCAS-keskkonnas võrdne tulemus A-level eksami suurepärase sooritamisega.

Õpilased kindlustasid nende eksamitulemustega endale kohad Inglismaa parimates ülikoolides: King's College London, University of Warwick, University College London, Imperial College London, University of Exeter, Durham University, University of Manchester, Queen Mary University of London and the University of Leeds.

Vaata kõiki üüritusi

Loe kõiki uudiseid

Loe kõiki postitusi