Inglismaa

AU PAIR – rahvusvaheline kultuuri vahetusprogramm, mis võimaldab noortel vanuses 18-27 elada ja töötada Suurbritanniaperedes. Üheks programmis osalemise põhitingimuseks on Euroopa Liidu kodanikuks olemine. Lisaks ei tohi olla abielus ega olla endal lapsi. On soovitatav omada juhilube.

Au pair tähendab võrdset ja seetõttu tuleb teda kohelda nagu pereliiget ja mitte nagu palgatud abi.

Reisimine

Sinu sõitu sihtkohta ja tagasi koju kinni ei maksta. Pererahvas kohtub sinuga saabumisel lennujaamas ja viib sind tagasireisiks lennujaama. Sinu kohustus on teavitada peret reisiaegadest, et nad saaksid sulle lennujaama vastu tulla. Kindlasti veendu, et sul on piisavalt raha, et maksta oma tagasisõidupilet kodumaale.

Sa saad

  • taskuraha (£75 + /summa erineb pereti)
  • majutus oma magamistoaga
  • kõik söögikorrad

Sinu ülesanded

  • kergemad majapidamistööd: voodite tegemine, nõude- ja pesupesemine, tolmuimemine, triikimine, eluaseme korrashoidmine, söögi valmistamine, vannitoa puhas hoidmine jne.
  • laste eest hoolitsemine: kooli viimine ja koolist toomine, nende eest hoolitsemine kodus, söögi valmistamine, jalutuskäikude tegemine, nendega mängimine jne

Au pairiks olemine on väga personaalne ning sõltub konkreetsest perest, kelle juures aeg veedetakse. Nemad täpsustavad ka kohustused. 

Lapsehoidmine

Vastavalt siseministeeriumi eeskirjadele, võib au pair lapsi hoida 2 õhtut nädalas. Kui oled nõus last hoidma rohkem või tegema ületunde, siis selle eest on ette nähtud tunnitasu vähemalt £4 tunnis.

Vaba aeg

Üldiselt töötab Au pair 25 tundi nädalas. Au pairil on õigus kahele täiesti vabale päevale nädalas. See peaks olema kahe ööpäevane periood, mida ei tohiks pere katkestada, välja arvatud hädaolukordades ja sinu nõusolekul.

Inglise keele tunnid

Inglise keele tunde pakuvad kolledžid või eraõpetajad. Pere saab aidata sul leida kursust, aga maksma pead nende eest sina.

Pangakonto avamine

Kui sa soovid avada pangakontot, siis pead panka minnes kaasa võtma järgmised dokumendid:

  • Isikut tõendav dokument
  • Juhiluba
  • Kiri UK au pair agentuurist kinnitades, et nemad leidsid sulle UK pere ja kui kauaks jääd
  • Kiri pere poolt, et nad kutsusid sind au pairi’ks nende perre ja kui kauaks nende juurde jääd

Kui üks pank keeldub, proovi teist panka. Panga keeldumine võib tähendada, et kuna sa ei plaani jääda kauaks Suurbritanniasse, siis mõned pangad ei soovi avada lühikese aja kontosid.


NB! Kõik toidukorrad võivad olla koos perega, isegi vabal päeval. Tule õigeks ajaks sööma, aita koristada nõud ja alati küsi enne, kui lisaportsjonit soovid. Ka majapidamistöid tehes, küsi alati üle, kui sa ei ole kindel, mida teha või mida sult oodatakse.

Ära unusta öelda "palun " ja "aitäh". Britid peavad ebaviisakaks seda mitte teha. Pea meeles, et naeratus aitab luua häid suhteid. Kui mingil põhjusel sa ei suuda lahendada probleeme perega, helista au pair agentuuri ja nad püüavad võimaluste piires aidata, et erimeelsusi lahendada. Palun ära paki oma asju ega lahku ilma nendega rääkimata. Vastuvõttev pere on mures, kui sa lahkud ilma, et nemad teavad su uut aadressi. Kui probleem tekib seoses uue kodu leidmisega, saab agentuur anda küll nõu, kuid ei paku majutust.

 

Vaata kõiki üüritusi

Loe kõiki uudiseid

Loe kõiki postitusi